Igranje igrica na pametnim telefonima postalo je ozbiljna stvar kod najvećih proizvođača igara poput Ubisofta, Activision Blizzard-a i mnogih drugih koji su prošli dodatnu kilometražu i dali svoj maksimum u tom području. Same mobilne igre postaju grafički zahtjevnije i privlače veliki broj korisnika. Proizvođači pametnih telefona također su prepoznali ovaj trend i stvaraju ekosistem telefona za igrače. Jedan od takvih proizvođača pametnih telefona, Black Shark, predstavlja vam Black Shark 2. Novi brend se često zbunjuje kao dio Xiaomi-a što nije u potpunosti tačno. Xiaomi je uložio u kompaniju, ali Black Shark nije podružnica u potpunom vlasništvu i Xiaomi nema direktnu ulogu u njegovom funkcioniranju.
.
Dizajn Black Shark 2 nije drugačiji od bilo kojeg drugog pametnog telefona. Ima uobičajeni višebojni logotip, bočne trake od neonske svjetlosti i kućište od metala i stakla. Ali ipak za razliku od "standardnih" mobilnih telefona, izdvaja se po dizajnu. Stražnja strana uglavnom je metalna sa nešto isprekidanih staklenih prostora što stvara karakterističan, nekonvencionalan izgled - što se i očekuje od gejmerskog telefona. Matirani finiš osigurava čvrsto prianjanje, neophodno za duge igre. Black Shark navodi da dizajn metala i stakla omogućava uređaju poboljšano hlađenje, što je neophodno, ako provodite sate i sate igrajući. Kao i većina telefona i ovaj Black Shark ima dvije kamere u gornjem lijevom uglu sa stražnje strane. Na prednjoj strani nalazi se optički senzor otiska prsta. Dvostruka utor za SIM nalazi se na donjoj ivici uz USB Type-C priključak. Black Sark 2 nudi AMOLED ekran sa visokim stepenom osvežavanja dodira.
Prikladan za igranje, displej je neprekidan, ali doživljaj bez "zareza" dolazi po cijeni značajnog čela i brade. Prema Black Sharku, veličina čela i brade osigurava bolje prianjanje i ublažavanje slučajnih dodira tokom intenzivnih sesija igranja. Black Shark 2 ima standardnu brzinu osvježavanja ekrana od 60 Hz za svoj 6,39 inčni full HD + AMOLED ekran. Sve u svemu, ekran je dobro optimizovan za igranje, ali zbog brzine osvežavanja od 60 Hz i dalje nećete moći u punom sjaju konzumirati podržane igre od 90fps, što zasigurno predstavlja nedostatak namjenskog telefona za igranje. Imajući to u vidu, veća stopa odziva na dodir donosi veliku razliku u igrama kao i u svakodnevnom korištenju. Black Shark 2 pokreće Qualcomm Snapdragon 855, u kombinaciji sa do 12 GB LPDDR4X RAM-a i do 256 GB UFS 2.1 memorije. Što se softvera tiče, Black Shark 2 pokreće Joy UI koji je izuzetno blizak Android softveru vanilije. OS se zasniva na Android 9.0 Pie. Čist je i jednostavan za upotrebu.
Što se kamere tiče, tu je primarni senzor Sony IMX586 od 48 MP sa otvorom blende f / 1.75, sekundarni senzor sa 12MP, senzor sa telefoto objektivom (otvor blende f / 2.2) i selfie kamerom od 20MP sa otvorom f / 2.0. Što se tiče kvalitete slike, kamera uspijeva uhvatiti dobru količinu detalja, ali ponekad se čini da su i previše procesuirani. Upotreba pri dnevnom svjetlu je otprilike pristojna, ali performanse kamere sa slabim osvjetljenjem su poprilično niskog kvaliteta.
Život baterije je odličan. Opremljen je sa velikom baterijom od 4.000 mAh koja uspijeva isporučiti dobrih sati ekrana što uključuje više sati igranja. U paketu je brzi punjač od 27 W koji brzo puni bateriju.
Gejmeri, ako tražite dobar telefon za igranje, put pod noge u najbližu radnju.